כך ניצור את הבד הטוב ביותר- גימור הבד


1 דקות קריאה
24 Jun
24Jun

גימור הבד יכול להיות מספר תהליכים שונים או טכניקות ייחודיות, אשר לאחר יצירת הבד מיושמות עליו- במטרה לשנות את המראה, צבע, המרקם ואת אופי השימוש בבד. לפניכם, מספר דוגמאות:

הלבנה

הוצאת הצבע מהבד- לרוב, כשמדובר בבגדים. ניתן ליצור צבע דהוי יותר באמצעות חומרי הלבנה. בנוסף, ניתן להלבין את הבד חלקית במטרה להגיע לצבע הרצוי או מספר צבעים שונים. לפעמים מלבינים את הבד בשלב ההתחלתי של יצירת הבד- במטרה לצבוע אותו מחדש בצבע אחר בהמשך.

צביעת הבד

ניתן לצבוע כל בד או בגד בהליך גימור הבד. הבד יקבל צבע חדש לגמרי לאחר טבילה בתמיסת הצבע!

"סטון ווש"- Stone Washing

מהמילה שטיפה, כלומר שטיפת הבד (לרוב בדים כבדים כמו ג'ינס או קנבס) כך שייראה שחוק ודהוי- אך בהחלט אופנתי! כמו כן, תהליך ה"סטון ווש" מעניק רכות וגמישות לבד.

אריגת מלאנז'- צביעה בערבוב חוטים

אפקט ייחודי הנוצר מתערובת של חוטים. מצעים למיטה, איכותיים באריגת מלאנז' נצבעים באמצעות אריגת החוט- בה נעשה ערבוב של חוטים בצבעים שונים עם חוטים לבנים. ערבוב של חוטים כחולים ולבנים לדוגמא, יעניקו אפקט ייחודי בגוונים שונים של כחול.

שטיפה תאית

שטיפה באמצעות תרכובת אורגנית הנפוצה בטבע הנקראת תאית או צלולוזה, שהיא המרכיב המרכזי בדפנות תאי הצמח. נותנת לבד מראה שטוף דהוי או שחוק, אפילו מעט חומצתי. הליך פשוט יותר מ"סטון ווש" או שטיפות שונות המבוססות חומצה, המעניק רכות רבה לבד ואף מסוגל להסיר ממנו צבע.